Milliste alade inimesed on teie juures kõige kõrgema ja kõige madalamate palkadega?

Heikki Mäki
Author
https://www.carbonlighthouse.com/

Milliste alade inimesed on teie juures kõige kõrgema ja kõige madalamate palkadega? Palju üldse tänapäeval palka saab?

Vastab tööjõurendifirma Finesta tegevjuht Heikki Mäki

Küsida pole keelatud ja kindlasti on neid, kes küsivadki. Tööjõupuuduse tõttu on tööandjad olnud pikka aega väga tugeva palgasurve all, seda juba enne viimase aasta üleüldist hinnatõusu. Praegu tuleb arvestada, et paljudes sektorites on kasv peatunud ja palgasoovi osas tuleb olla realistlik. Ehitussektoris on kindlasti seisak ja kui keegi maksabki seal 30-eurost tunnipalka, siis üleüldine trend see kindlasti pole. Ebarealistlik palgasoov pole ettevõtte seisukohast jätkusuut

Muidugi on ka praegusel ajal eksperte, kelle palgasoovile tullakse vastu ja kellel on võimalik töökohtade vahel valida. Finesta kogemus näitab, et väga head palka makstakse tehnilise haridusega tippspetsialistidele nagu IT-insenerid, aga ka CNC-pingi operaatorid, kes oskavad masinatel programme koostada. Sellise kaliibri ekspertidest on puudus üle Euroopa ja neil on tööjõuturul palju võimalusi.

Madalama palga otsas on klienditeenindajad, kelle töötasu kipub kohati alla jääma nii tootmis- kui ka puhastustöötajate omale. Finesta rendiöötajatele makstavad palgad järgivad tööjõuturu mediaanpalkade taset ning sõltuvad töökohal nõutud oskustest ja kvalifikatsioonist. Miinimumpalka ükski meie renditöötaja ei saa ja endiselt on hea töötajad hinnas ning iga tööandja, kaasa arvatud Finesta, proovib sõlmida mõistlikud palgakokkulepped.

Kas tõesti on inimesi, kellel on tulnud tänavu 25% palgatõusu nagu inflatsioon?

Selliseid inimesi võib olla, aga siis on tegemist üksikute juhtudega ja need on niivõrd nõutud eksperdid, kes pakuvad oma tööga olulist väärtust. Tervikuna aga tööjõuturul seda trendi kindlasti ei esine.  

Share this post
Heikki Mäki
Author
https://www.carbonlighthouse.com/

Like what you see?

Contact us